Witamy w GWARNO Restauracja&Browar
Nasza strona przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Warunkiem odwiedzin jest ukończenie 18 lat.
Nasze piwa

Poznaj listę naszych piw warzonych na miejscu. Każdy znajdzie dla siebie gatunek piwa, który mu odpowiada. Zapraszamy na degustację!

MARCOWE
Piwo marcowe

Marcowe od lat jest gwiazdą Oktoberfest, ale jego ciekawy smak i bukiet sprawiają, że świetnie się sprawdza przy każdej okazji.

Piwo marcowe charakteryzuje jeden z ciekawszych smaków, który jest efektem dolnej fermentacji. Trunek powstaje na wiosnę, a surowcem do jego produkcji są ostatnie zapasy słodu. Jest pięknie bursztynowy, o bogatym smaku, który rozwija się od słodowych i lekko słodkich nut, aż po goryczkowy finisz. Piękna, trwała piana długo utrzymuje się w kuflu.

Do jakich potraw pasuje piwo marcowe?
Marcowe polecamy do:

  • golonki podlewanej jasnym piwem,
  • żeberek w glazurze piwno-miodowej.
Piwo pszeniczne

Pszeniczne to bawarski przepis na piwo górnej fermentacji. Górna fermentacja wzbogaca go o charakterystyczne aromaty, w których dominują dojrzałe banany, przełamane goździkową nutą. Ma charakterystyczny, słomkowy kolor; jest mętne, ale jednocześnie lekkie i orzeźwiające. Podawane w szklance charakteryzuje się również piękną pianą i mocnym nagazowaniem.

Do jakich potraw pasuje piwo pszeniczne?
Ze względu na bogaty smak pszeniczne jest polecane do:

  • tagliatelle z truflą,
  • pstrąga łososiowego. 

 

PSZENICZNE
PILS
Piwo Pils

Piwo o niemieckich korzeniach i czeskim rodowodzie. Międzynarodową sławę zyskało dzięki browarowi w Pilźnie, gdzie udoskonalono receptury i technologię oraz wykorzystano najlepsze surowce do warzenia tego stylu piwa.

Pils charakteryzuje się złotym, pięknym kolorem i wspaniałą, kremową pianką. W smaku jest intensywnie chmielony, wyczuwalne są zbożowo-ziołowe nuty z wysoką, ale przyjemną goryczką. Jest klarowny i ma czysty aromat.

Do jakich potraw pasuje piwo typu pils?
Pils polecany jest między innymi do:

  • podudzi z kurczaka z sosem tatarskim,
  • wędzonego pstrąga na ciepło,
  • piersi z kurczaka zagrodowego.
American Pale Ale

Stworzone w Ameryce piwo górnej fermentacji, która gwarantuje mu niesamowity bukiet zapachowy. Przeważają w nim aromaty cytrusów i owoców tropikalnych. W smaku jest delikatnie słodowe, o wyczuwalnej nucie chmielu i lekkiej goryczce. Ma złocistą barwę i cudownie puchatą pianę. W smaku przyjemnie rześkie – idealnie orzeźwiające w gorące dni.

Do jakich potraw pasuje piwo APA?
APA serwujemy do:

  • krokietów z pikantnej kaszanki,
  • burgera Gwarno,
  • pizzy Diavola.

 

APA
Odkryj tajemnice warzenia piwa
GWARNO
Kontakt
GWARNO Restauracja i Browar

ul. Na Gubałówkę 7

34-500 Zakopane – Jak dojechać?

Skontaktuj się z nami

gwarno.marketing@pklhoreca.pl

tel. + 48 691 691 185

Formularz kontaktowy